Autor:

Sławek .Nowogórski

Utworzono:

22.08.2016

W dzisiejszym mecz Gorc Ochotnica Dolna pokonał u siebie Sokolicę Krościenko 3:0! Pierwsza połowa była mało atrakcyjna dla kibiców, wręcz bezbarwna - niewiele akcji podbramkowych, chaos i nie potrzebne straty piłki. Tak należy ocenić tą odsłonę, która przebiegała pod lekkie dyktando gości, którzy lepiej operowali piłką i skutecznie zacieśniali środek boiska. Dla piłkarzy Gorca mecz zaczął się od 65 minuty, kiedy trener Kamil Biel zdecydował się dokonać zmiany i puścił do bojuSzczepana Młynarczyka. Korekta w składzie pozwoliła na zmianę ustawienia i przejście kapitana drużyna Mateusza Polak na lewą flanką. Przyniosło to efekt w 70 minucie kiedy to Mateusz szybkim rajdem lewą stroną pogubił obrońców i podał w pole karne do nadbiegającego napastnika Piotra Grzywnowicz, który sfinalizował ładną kontrę. Ten sam zawodnik podwyższył rezultat na 2:0 ok. 80 minuty po składnej i miłej dla oka akcji, rozpoczętej przez Krzyśka Lizonia również lewą stroną boiska. Goście tylko raz odpowiedzieli w tym fragmencie gry, kiedy wrzucili z wolnego górną prostopadłą piłkę w pole karne z okolic 40 metra. Piłka minęła obrońców, bramkarz naszej drużyny był zasłonięty przez napastnika, który o mały włos uderzyłby piłkę głową - lecz jej nie sięgnął a na posterunku w ostatniej chwili znalazł się bramkarz Dawid Syjud. Około 90 minuty gospodarze prowadzili już 3:0. Mateusz Polak posłał z okolic środka boiska wysoką piłkę, która spadła za plecy obrońców lecz w strefie niedostępnej dla bramkarza. Atak na piłkę jeszcze w fazie jej lotu podjęli Piotrek Grzywnowicz i Darek Tokarczyk. Finalnie do piłki dopadł skrzydłowy Darek Tokarczyk ustalając wynik rywalizacji na 3:0. Mecz nie był piękny ale zwycięzców się nie osądza. W puli mamy już 6 punktów i pozycję lidera.